KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696185
*
nr 1569 6185
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Hästar på Alvaret. Signerad, daterad 1972. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 oktober 2023
kl 20:53:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 21:51:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hästar på alvaret olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture bosin
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Ture Bosin
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
nr 1569 6185
Ture Bosin
(1894-1983), Sverige
Oljemålning, Hästar på Alvaret. Signerad, daterad 1972. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x82 cm
Ture Bosin, svensk målare född 1894, död 1983.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 21:51:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hästar på alvaret olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture bosin
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30